Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Реєстрація зміни статуту

Приведення статуту у відповідність до нового законодавства

Набрав чинності закон, який дозволяє спростити процес реєстрації юридичних осіб. Зокрема, товариства з обмеженою відповідальністю наразі мають право не обумовлювати у статутних документах частину питань та деталей, які були обов’язковими у минулій версії редакції. За задумом влади, це мало значно спростити процес здійснення діяльності. Але що сталося на практиці? Варто розглянути кожну зміну окремо та зважити всі позитивні та негативні моменти.

Не вказується місцезнаходження підприємства.
Це означає, що позначати в документах конкретну адресу тепер необов’язково. Плюсом є те, що організація не буде змушена платити додаткові мита у разі, якщо орендодавець вирішить не продовжувати договір найму приміщення. До того ж, пропадає необхідність сповіщати всі контролюючі органи при переїзді. Мінус полягає у необхідності реєстрації даної інформації в ЄДР, та й багато банків відмовляють в обслуговуванні за відсутньої графи адреси.

Немає потреби вказувати учасників та їх кількість.
Спірний пункт, що викликає багато питань. Адже регулювати внутрішні взаємини без вказівки людей чи організацій неможливо. Однак за бажанням цей пункт можна включити добровільно.

Змінено схему виключення зі складу.
Тепер будь-яка зміна як виняток зі складу співзасновників проводиться за буквою закону і через суд. З одного боку, рішення дозволить позбутися неправомірного позбавлення права перебувати у раді. Однак фактично це лише посилить становище, тому що довести недієздатність чи безвідповідальність людини буде досить складно. До того ж судову систему буде перевантажено заявками.

Не позначається розмір початкового капіталу.
Це не означає, що його зміна не потрібно буде реєструвати, однак пункт явно звільняє від необхідності вносити гроші чи цінності до загальної скарбниці протягом першого року. Це означає, що виключити співзасновника, який виконав фінансові зобов’язання, буде не можна. Для якихось певних видів підприємств це досить зручно, але багато хто все ж таки наполягає на добровільному включенні даного пункту.

Врегульовано пункт щодо внесення нематеріальної фінансової бази.
Дуже корисний пункт, який здатний вирішити багато суперечок. Справа в тому, що в попередній редакції закону було втрачено момент об’єктивної оцінки. Найчастіше у співзасновників виникало безліч спорів та розбіжностей щодо фактичної вартості, наприклад, нерухомості. Нині новий закон дозволить чіткіше позначати межі кожного співзасновника, розподіляти фінансові кошти та оцінювати матеріальні цінності неупереджено.

Введення нових способів проведення зборів.
З одного боку, це спростило існуючу схему і дозволило лояльніше ставитися до кожного співзасновника. З іншого боку, тепер процес має більш вільну схему, тому виключити учасника зі складу буде досить складно.

Встановлено поняття про дивіденди.
Фактично поняття вже давно використовується, однак у новому законі має чіткішу схему виплат та визначення її розміру для кожного окремого учасника.

Поліпшено та зафіксовано порядок укладання угод від юридичної особи.
Нововведення помітно спростить завдання оформлення різних угод, де одна із сторін представлена ​​юридичною особою. Зручна схема створить шаблон, яким можна діяти без будь-яких труднощів.

Довіреність стала безвідкличною.
Вкрай вигідний і зручний крок, ухвалений Верховною Радою. Завдяки йому, людина, яка служить в організації, зможе використати певний вид довіреності протягом усього терміну служби. Наприклад, зараз секретар зобов’язаний виконувати дії з паперу, який потребує щорічного поновлення. А нова редакція виключить необхідність повторно оформлювати нотаріальне засвідчення спеціаліста. Зручний у всіх відношеннях крок.

З’явилася можливість створити наглядову раду.
Це контролюючий орган усередині юридичної особи. Його створення вимагатиме додаткового часу кожного обраного учасника. Однак тепер виникла можливість самостійного контролю організації. Деякі вважають подібний крок зайвим, але через можливість добровільного створення його можна не створювати за відсутності потреби.

Замовити реєстрацію зміни статуту / Дізнатися вартість

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах