Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Реєстрація зміни складу власників

Процес зміни складу засновників здається простим лише з погляду. Основна проблема полягає в тому, що всі відомості про кожного співвласника мають бути зафіксовані у державних реєстрах. Відповідно, будь-яка зміна тягне за собою необхідність звертатися до державного реєстратора.

Можливі причини зміни складу власників:

1. Частка підприємства відчужується рахунок фізичної особи чи іншого підприємства – найчастіший варіант розвитку подій. Це може бути випадок, коли один із інвесторів дарує свою частку у компанії родичу, який не бажає займатися подібними справами. Тому відповідна частина переходить у володіння нового господаря, а підприємство втрачає одного із співзасновників. Також можливо, що компанія стала боргом перед кредиторами. І тут можлива часткова передача власності рахунок повного чи часткового покриття боргу.

2. Вихід зі складу одного із членів. У такому разі засновник забирає із собою відповідну частину статутного капіталу та припиняє будь-які фінансові взаємодії з компанією. І тут зміна складу установчих зборів логічна і зрозуміла.

3. Введення нового засновника – не менш зрозуміла причина звернення до нотаріуса. У разі відмови від частки підприємства при збільшенні статутного капіталу можлива одночасна подвійна зміна – виведення одного та введення іншого співзасновника.

4. Примусове виключення із числа членів співзасновників. Це може статися при порушеннях встановлених обов’язків, що постійно повторюються, а також у разі, коли необхідний і затверджений внесок не був внесений в обумовлений термін. У цьому перерозподіляється бюджет підприємства, а чи кілька співзасновників виходять зі складу.

Незалежно від причин, внесення змін до статуту слід проводити через нотаріуса, який має права державного реєстратора.

Послідовність процесу зміни складу власників

З якої причини не відбувалася зміна у статутних документах, вона повинна включати ряд обов’язкових етапів. Перший – збирання документів. За кожною з наведених вище причин збирається різний список підтверджуючих документів. Наприклад, якщо це дарування, необхідно надати оригінал нотаріально засвідченого свідоцтва. Якщо це виключення, нотаріус повинен мати протокол загальних зборів, у яких будуть чітко прописані всі порушення засновника, якого виключають.

Другий етап – внесення змін та їх реєстрація. Нотаріус розглядає весь пакет документів і ухвалює рішення, чи достатньо підтверджень того, що дії організації правомірні. Якщо так, нотаріус приймає документи та вносить зміни до Єдиного державного реєстру.

Список документів для зміни складу власників

  1. Статут підприємства в оригінальному вигляді;
  2. Протокол, у якому чітко прописано рішення про зміну складу;
  3. Картка державного стандарту, яка вказує на необхідність проведення реєстрації змін на державному рівні;
  4. Підтверджуючий документ, який надає інформацію про фактичну оплату мита, що стягується за роботу нотаріуса.

Термін надання послуги становитиме не більше трьох днів, за винятком святкових та вихідних.

Вартість послуг зміни складу власників

Досить велике значення до розрахунку остаточних витрат надасть те що, чи використовувалася допомога третіх осіб. Сам собою розмір мита складе кілька сотень гривень. Однак у разі використання додаткових юридичних послуг кінцева цифра може виявитися вищою в кілька разів. Іноді такі витрати виправдані, але надійніше таки займатися паперами самостійно.

Незалежно від обраного шляху, результат може бути досягнутий у найкоротші терміни, якщо обрано досвідченого нотаріуса, який легко проведе необхідні дії та зареєструє зміни.

Замовити реєстрацію зміни складу власників / Дізнатися вартість

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах