Генеральна довіреність на автомобіль (гендовіреність на авто) є найбільш універсальним інструментом, який дозволяє надати широкий обсяг повноважень довіреній особі стосовно розпорядження автомобілем або будь-яким транспортним засобом (стаття 244 Цивільного Кодексу).
Повноваженнями згідно довіреності можуть бути – користування, керування, купівля, продаж, пригін, розмитнення, виїзд за кордон, постановка та зняття з обліку, право підпису на документах пов’язаних з користуванням автомобілем, представлення інтересів, подача заяв, тощо.
У деяких випадках генеральна довіреність на автомобіль використовується як інструмент купівлі-продажу автомобіля, що може мати низку обмежень (читайте у розділі Особливості оформлення)
Виберіть період дії довіреності, перелік повноважень, дізнайтеся ціну:
Для оформлення довіреності на авто, у загальному випадку, нотаріусу необхідно надати паспорт та податковий номер (ІПН), у деяких випадках знадобиться свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт). Також необхідно надати нотаріусу паспортні дані довіреної особи або кількох осіб.
Особиста присутність довіреної особи (той на кого оформляється довіреність) не є обов’язковою.
Нотаріус перевіряє авто на відсутність арешту, обтяжень, заборон чи обмежень, які не дозволяють власнику автомобіля передавати повноваження іншій особі.
Нотаріус уточнює обсяг та період часу наданих повноважень, складає текст довіреності, роздруковує текст та пропонує довірителю ознайомитись та за необхідності вносить зміни до тексту довіреності.
Після узгодження тексту нотаріус роздруковує довіреність на спеціальному нотаріальному бланку суворої звітності, після чого засвідчує підпис довірителя нотаріально та видає довіреність.
Зі всієї маси довіреностей, генеральна довіреність на автомобіль найчастіше використовується як інструмент у двох видах випадків:
Оформити угоду купівлі-продажу автомобіля вирішуються далеко не всі, тому більшість наших співгромадян вдаються до схеми купівлі транспортного засобу «за генеральною довіреністю».
Треба мати на увазі, генеральна довіреність на автомобіль не передбачає перехід повного права власності на транспортний засіб. Фактично «Покупець» бере автомобіль у користування на зазначений у довіреністі термін, але не стає власником автомобіля. У той же час, справжнй Власник автомобіля має право відкликати свою довіреність, або переоформити авто, без відома покупця, на третю особу.
Ризикує при цьому також і власник автомобіля. Бо будь-які штрафи ДАІ та судові повістки надсилатимуться юридичному господареві авто. А якщо покупець зникне з місця ДТП, довести, що в момент порушення автомобілем керував не власник, досить непросто.
У будь-якому разі, якщо ви розумієте ризики та довіряєте один одному, нотаріус посвідчить довіреність.
Нотаріус рекомендує у якості довірених особ вказувати дві людини – навіщо?
У разі форс-мажору, наприклад, повірений не може здійснити покладені на нього обов’язки, з його обов’язками зможе впоратися друга особа, зазначена в довіреності. Якщо ж у довіреності зазначена одна людина, тоді доведеться оформлювати нову довіреність, що спричинить втрату не лише грошей, але й часу, що може виявитися критичним.
Обов’язково зверніть увагу на те, щоб у довіреності було вказано термін дії та дату підписання.
Крім цього в довіреності має бути зазначено таке:
ДОВІРЕНІСТЬ
Місто Київ, дві тисячі ____________________ року, ________ місяця, _________ числа
Я, ПІБ, _________ року народження, ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків № _________, паспорт _________, виданий _________ року, _________, що проживає за адресою: _________, попередньо ознайомлений нотаріусом із загальними вимогами Цивільного кодексу України, додержання яких є необхідним для чинності правочину, повністю усвідомлюючи значення своїх дій, без будь-якого примусу та згідно з власним волевиявленням, яке відповідає моїй внутрішній волі, володіючи українською мовою, що дає мені можливість без будь-яких мовних обмежень спілкуватися з повіреними та нотаріусом, на виконання вимог ст. ст. 204 і 1007 Цивільного кодексу України на підставі укладеного між мною та повіреними усного договору доручення, у присутності нотаріуса Київського міського нотаріального округу Майдибура Оксана Василівна, якого як нотаріуса для посвідчення правочину було обрано мною самостійно і до якого за місцем розташування його робочого місця «місто Київ, вулиця Саксаганського, 133-А» я звернувся добровільно,
цією довіреністю уповноважую осіб, що приведені нижче, що діють разом або кожен окремо:
ПІБ, _________ року народження, що проживає за адресою: _________,
ПІБ, _________ року народження, що проживає за адресою: _________,
вчинити наступні правочини від мого імені:
РОЗПОРЯДЖАТИСЬ: у тому числі ПРОДАТИ, ОБМІНЯТИ, ПЕРЕДАТИ В ОРЕНДУ (В ПОЗИЧКУ, В ЛІЗИНГ), ЗАСТАВИТИ, в забезпечення, як моїх так і третіх осіб зобов’язань, належним мені на підставі свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії _________, що видано _________,
ТЗ марки «_________» модель «_________», _________ року випуску,
номер шасі (кузова, рами, ідентифікатор) _________,
реєстраційний номер _________ колір _________,
що зареєстрований _________, _________року,
Для виконання цієї довіреності уповноважую провадити експертні дослідження щодо ціни та технічного стану вказаного автомобіля, сплачувати необхідні платежі та податки, в тому числі дорожній збір, укласти вказані вище договори, визначаючі ціну та інші умови на свій розсуд, одержувати належні мені гроші, а також виконувати всі інші дії, необхідні для виконання цієї довіреності. Ця довіреність видана на підставі договору доручення, укладеного в усній формі між мною – довірителем та вказаними представниками. Зміст п. 2 ст. 202, п. п. 4,5 ст. 203, ст. ст. 206, 209, 219, 239, 240, 241, 244, 245, 247-250, 1000-1009, 1187, 1188 Цивільного кодексу України, щодо поняття довіреності, її форми, строків, передоручення, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю. ст. ст. 60-65, 74 Сімейного кодексу України, пункт 1.2 ст. 1 та ст.ст. 7, 8, 12 Закону України „ Про оподаткування доходів фізичних осіб ”, пунктів 15, 20 та 55 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388, яким передбачено отримання в підрозділі ДАІ тимчасового реєстраційного талону на час дії довіреності та переоформлення довіреності у разі одержання дублікату реєстраційного документа, виданого на ім’я довірителя та одержання свідоцтва про реєстрацію ТЗ на ім’я повіреного у разі його виїзду за кордон, мені нотаріусом роз’яснено. Довіреність видана строком на _________, тобто по _________ року включно, з правом передоручення, та з правом тимчасового виїзду/використання за межами України. Мені відомо про мої права та обов’язки і податкові зобов’язання як довірителя, та можливу відповідальність як власника джерела підвищеної небезпеки. Мій особистий підпис свідчить, про те що я розумію значення, умови та правові наслідки цієї довіреності (одностороннього правочину). Довіреність мною ПІБ особисто прочитана, осмислена, її зміст мені зрозумілий, відповідає моїй волі, є прийнятним в повному обсязі і підписаний мною особисто.
ПІДПИС ___________________________________/_________________/ Посвідчувальний напис нотаріуса
01032, місто Київ, вулиця Саксаганського, будинок 133-А
тел. (098) 101-06-06, (095) 101-06-06
Приватний нотаріус Майдибура Оксана Василівна
https://kiev-notar.com/
Контакти нотаріуса
Графік роботи нотаріуса
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом
Розташування нотаріуса