Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Попередній договір

Попереднім є договір, сторони якого зобов’язуються у визначений термін укласти договір у майбутньому (основний договір) за умов, встановлених попереднім договором.

Попередній договір – це документ, визначений господарським кодексом України, домовленість між двома сторонами, яка зобов’язує її учасників підписати основний договір, і жодна із сторін не має права відповідно до законодавства ухилитися від зобов’язань цього документа.

Укладання ппереднього договору між двома сторонами особливо рекомендовано при оформленні угід купівлі-продажу нерухомості, наприклад, квартири. Особливо широку практику укладання попередніх договорів використовують усілякі схеми пайового та інвестиційного будівництва, наприклад на етапі купівлі квартири в майбутньому будинку, що знаходиться на “стадії котловану”.

Цей договір важливий і необхідний у випадках, коли одна із сторін відмовлятися підписувати основний договір, і в цьому випадку попередній договір стане гарантією того, що незалежно від форс-мажорів відповідача основний договір буде підписаний.

Попередній договір спрощує укладення основного договору між учасниками, оскільки в ньому вже обумовлено проблемні питання та умови яких повинні дотримуватися партнери.

До речі, попередній договір може стати в нагоді і в інвестиційних проектах, коли бізнес-партнер обіцяє щось у майбутньому (наприклад, відсотки від прибутку), пропонуючи натомість проінвестувати у його діяльність кошти. Якщо партнер отримає суттєву вигоду від ваших інвестицій і не захоче ділитися з вами, а запропонує просто повернути вкладення без окупності, ви зможете відстояти свої інтереси як законний партнер і акціонер.

При посвідченні попереднього договору нотаріус перевіряє право документи на майно, з метою встановлення власників (співвласників) нерухомого майна, які за попереднім договором виступатимуть на боці продавця, а у разі відсутності таких – усіма можливими способами переконатися про права потенційного продавця на майно, тим самим самим захищаючи права сторін та забезпечуючи прозорість майбутньої угоди основного договору.

Документи

Для посвідчення попереднього договору

Фізична особа:

 1. Паспорт;
 2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний (податковий) номер).

Юридична особа:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію (Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
 2. Статут (Установчий договір) юридичної особи;
  Довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДДРПОУ);
 3. Довідка про взяття на облік платника податків (форма №4-ОПП);
 4. протокол (наказ) про призначення на посаду керівника та підтвердження його повноважень
  (нотаріально засвідчена довіреність, що підтверджує повноваження представника);
 5. Протокол (рішення) загальних зборів юридичної особи на укладення попереднього договору;
  паспорт представника юридичної особи;
 6. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний (податковий) номер) представника юридичної особи.

Згода дружини (чоловіка) на укладення попереднього договору (оформляється нотаріально).

Замовити попередній договір / Дізнатися вартість

Нижче наведено деякі з багатьох договорів, які можна посвідчити у нотаріуса Майдибура Оксана Василівна

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах