Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Договір оренди автомобіля, транспортного засобу

Для початку визначтеся, чого ви насправді потребуєте:

  1. Оформлення довіреності на авто
  2. Оформлення договору купівлі-продажу авто
  3. Оформлення договору оренди авто

Оформлення оренди автомобіля

Автомобілями та іншими транспортними засобами користуються виходячи з довіреності, договору купівлі-продажу авто чи договору оренди. Договір оренди автомобілів та інших транспортних засобів стоять окремо серед різних договорів оренди.

Як і в будь-якому випадку оренди, має місце дві особи:

  1. Орендодавець (людина, яка віддає автомобіль в оренду) та
  2. Орендар (людина, яка автомобіль орендує).

Але процедура оренди автомобіля, оформлення оренди та ризиків пов’язаних з орендою авто істотно відрізняються від процедури оренди, наприклад, житлового приміщення.

Якщо Ви хочете віддати або взяти в оренду транспортний засіб, то укладання та нотаріальне засвідчення договору оренди дозволяє уникнути конфліктів та проблем між орендодавцем та орендарем, які можуть виникнути під час експлуатації транспортного засобу. Зважаючи на те, що автомобіль відноситься до обладнання, яке часто експлуатується в екстремальних умовах і схильне до ризиків (викрадення, аварії, дтп, некоректна експлуатація…), виникнення проблем майже неминуче.

Нотаріальне засвідчення договору оренди автомобіля

Договір оренди оформляється лише письмово, оскільки у разі виникнення суперечок та претензій усні заяви сторін не беруться до уваги. Лише засвідчений нотаріусом договір має законну силу, яка береться до уваги у разі потреби судового розгляду.

Зважаючи на те, що нотаріус — це досвідчений юрист, який щодня здійснює нотаріальні дії, саме нотаріус допоможе скласти або проаналізує вже існуючий договір оренди автомобіля щодо ризиків будь-якої зі сторін — орендаря або орендодавця.

Що повинен містити договір оренди авто

Предметом у розглянутому нами договорі є автомобіль. Тому в договорі необхідно вказати всі його технічні характеристики, марку, колір машини, коли він випущений, номери двигунів, а також кузова. Також необхідно вказати номер свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Фахівці настійно рекомендують, що до договору обов’язково потрібно внести дані щодо вартості транспортного засобу, його стану на момент вчинення угоди та інформацію про пошкодження, якщо такі є. Це знадобиться для уникнення необґрунтованих претензій сторін.

Також у договорі потрібно вказати навіщо передбачається орендарем використовувати автомобіль. Оскільки транспортний засіб можна використовуватиме перевезення вантажів, з метою перевезення покупців, безліч можуть бути інші призначення. Якщо орендар знатиме мету оренди, то він знатиме на що йде і це дозволить уникнути суперечок та непорозумінь у разі пошкоджень автомобіля.

Необхідно також пам’ятати, що під час передачі будь-якого майна необхідно складати акт приймання-передачі, оскільки це єдиний документ, який доводить факт передачі автомобіля.

У договорі повинна міститися інформація про ціну укладеного договору та порядок розрахунків орендаря. Разом із повною вартістю оренди за використання транспортного засобу потрібно вказати суму, яку виплачуватиме орендар щомісяця, з обов’язковою вказівкою термінів, коли він це робитиме.

Термін оренди автомобіля

Однією з основних умов договору є термін дії оренди. Виходячи з цього, у договорі потрібно точно вказати. Коли закінчується термін оренди. Можна також зазначити умови, на підставі яких орендодавець може достроково припинити оренду. Краще оформити письмово, яку відповідальність орендар нестиме, якщо порушить умови договору з орендної плати.

Відповідальність сторін

Договір може містити додаткові умови, що стосуються відповідальності сторін договору. У ньому можна передбачити не тільки відповідальність у разі порушення зобов’язань з орендної плати, а також за використання автомобіля не за його цільовим призначенням, а також за не передбачену умовами договору передачу його в суборенду.

Хоча орендар згідно зі статтею 774 Цивільного кодексу має право на передачу орендованого транспортного засобу в суборенду, але це потребує окремого дозволу орендодавця. Тому в договорі має бути точно зазначено можливість суборенди або заборону на неї.

Якщо транспортний засіб застрахований, при передачі його в оренду страховка не припиняє своєї дії.

Оренда з водієм

Законом передбачено оренду автомобіля з водієм. У цьому випадку водій є співробітником орендодавця та заробітну плату йому виплачує він. У разі потреби водієві виписують відрядження.

Орендар може продовжити термін користування автомобілем, якщо власник не має на те заперечень.

Припинення дії договору

Стороны могут отказаться от договора при некоторых условиях. Так владелец может потребовать возврата транспортного средства, если арендатор не платит за аренду три месяца, если он использует автомобиль не по назначению или передает пользование автомобилем другому гражданину. Арендодатель может признать договор ничтожным, если поведение арендатора с машиной настолько небрежное, что пользование несет угрозу повреждения.

Но у арендатора также есть права и определены условия, согласно которых он вправе отказаться от аренды. Он может это сделать, если качество транспортного средства не отвечает заявленному. Он может отказаться от аренды, если владелец транспортного средства не производит предусмотренного договором ремонта автомобиля.

Двойная плата может взиматься с арендатора, если он вовремя не возвратил транспортное средство.

Замовити договір оренди автомобіля / Дізнатися вартість

Нижче наведено деякі з багатьох договорів, які можна посвідчити у нотаріуса Майдибура Оксана Василівна

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах