Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Договір міни (обміну)

Договір міни – це вид цивільно-правових документів, який є двостороннім, згідно з яким одна сторона зобов’язується передати певну річ іншій стороні в обмін на іншу річ, як приклад, обмін однієї багатокімнатної квартири на декілька однокумнатних. За такої ситуації кожна зі сторін називається продавцем того товару, який вона передає, та покупцем того товару, який отримує.

У разі укладення договору міни, замість переданих речей можна отримати також іншу річ, певні роботи чи послуги. Якщо виробляється обмін речей різної вартості, сторона, яка отримує товар більшої вартості, може повернути іншій стороні різницю у грошовому еквіваленті.

Якщо вам необхідно юридично правильно оформити обмін, звертайтесь до нотаріуса Майдибури Оксани Василівни для складання та нотаріального посвідчення договору міни.

Особливості оформлення договору міни.

Договір міни може мати як споживчий, загальногромадянський характер (між громадянами, некомерційними організаціями), і комерційним (між підприємцями).

Після того, як договір міни підписано, те майно, яке є предметом договору, практично одразу переходить до нового власника. Це зазвичай відбувається після того, як обидві сторони виконають усі умови, прописані в документі, тобто обміняються товарами, виконають зазначені послуги чи роботу, здійснять грошову доплату у разі різної вартості предметів обміну.

Сторонами також можуть бути прописані в документі особливі правила використання майна, наприклад, час отримання майна однієї із сторін, вказавши певні умови отримання предмета обміну.

Чинне законодавство не передбачає будь-яких особливих умов до форми укладання цього договору. Через схожість договора обміну з договором купівлі-продажу, форма укладання цих двох видів договорів може бути схожою.

У кожному окремому випадку для укладання договору міни краще консультуватись із  нотаріусом.

Замовити договір міни (обміну) / Дізнатися вартість

Нижче наведено деякі з багатьох договорів, які можна посвідчити у нотаріуса Майдибура Оксана Василівна

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах