Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Спадковий договір

За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і у разі її смерті набуває права власності на майно відчужувача.

Спадкові договори, предметом яких є нерухоме майно, засвідчуються нотаріусом із дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження.

Правовстановлюючий документ на майно після ознайомлення з ним нотаріусом повертається власнику майна (відчужувачу), а в тексті договору зазначаються назва цього документа, номер та дата його видачі та найменування юридичної особи, яка його видала.

Якщо предметом спадкового договору є майно, яке підлягає державній реєстрації, нотаріус у тексті договору наголошує на необхідності його реєстрації у відповідному реєструвальному органі після смерті відчужувача.

Подружжя має право укласти спадковий договір щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.

Спадковим договором може бути встановлено, що у разі смерті одного з подружжя спадщина переходить до другого, а у разі смерті другого з подружжя його майно переходить до набувача за договором.

На майно, що є предметом спадкового договору, нотаріус накладає заборону відчуження в установленому порядку, про що робиться напис на всіх екземплярах договору.

У разі смерті відчужувача на підставі заяви набувача за спадковим договором та свідоцтва про смерть, виданого органами реєстрації актів цивільного стану, нотаріус знімає заборону відчуження.

Після смерті відчужувача нотаріуса повертається первинний правовстановлюючий документ на нерухоме майно, яке було предметом договору, що приєднується до екземпляра спадкового договору, що зберігається у справах нотаріуса. На поверненому примірнику документа, що встановлює право, нотаріус робить відмітку про перехід права власності до набувача у зв’язку зі смертю відчужувача за спадковим договором.

У разі смерті фізособи-набувача або ліквідації юридичної особи — набувача за спадковим договором нотаріус, за письмовою заявою відчужувача, припиняє дію цього договору, про що на всіх його примірниках робиться відповідний напис.

Відомості про спадкові договори підлягають обов’язковому внесенню до Спадкового реєстру у порядку, передбаченому Положенням про Спадковий реєстр.

Документи

Документи оформлення спадкового договору.

 1. Паспорт;
 2. Ідентифікаційний номер за ДРФО;
 3. Правовстановлюючий документ на рухоме або нерухоме майно, якщо відчужується транспортний засіб, то потрібно свідоцтво на транспортний засіб обов’язково з відміткою про зняття з реєстрації для відчуження;
 4. При продажу землі або транспортних засобів, експертна грошова оцінка;
 5. При даруванні землі, нормативна грошова оцінка
  При відчуженні землі без відчуження будинку, довідки про відсутність будівель з БТІ та місцевої ради;
 6. При відчуженні землі за державним актом у якому відсутній кадастровий номер, то потрібна довідка із земельних ресурсів про присвоєння кадастрового номера;
 7. При відчуженні житлового нерухомого майна форма № 3 з ЖЕКу;
 8. При відчуженні землі довідка про обмеження із земельних ресурсів;
 9. При відчуженні нерухомого майна (крім землі), довідка-характеристика з Бюро технічної інвентаризації (Виписка з Реєстру права власності);
 10. При відчуженні корпоративних прав потрібно свідоцтво про 100% формування статутного капіталу;
 11. Якщо власником/співвласником майна є фізична особа віком до 18 років, то потрібне Рішення (дозвіл) опікунської ради;
 12. При даруванні між особами 1 ступеня кревності свідоцтво про реєстрацію шлюбу або свідоцтво про народження, залежно від ситуації;
 13. При відчуженні сумісного майна згода співвласника/способників або подружжя;
 14. Якщо стороною/сторонами є юридична особа, то потрібне, Свідоцтво, Статут, Довідка зі статистики, Протокол вищих зборів, Витяг з державного реєстру юридичних осіб.

Замовити спадковий договір / Дізнатися вартість

Нижче наведено деякі з багатьох договорів, які можна посвідчити у нотаріуса Майдибура Оксана Василівна

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах