Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Договір про сплату аліментів на дитину

Розлучення сімейної пари не знімає з подружжя обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття, причому такий обов’язок покладено однаково на обох батьків. У разі розлучення найзручнішим способом виконання такого обов’язку щодо утримання дитини є сплата одним із батьків (переважно батьком) аліментів на утримання дитини.

Згідно з чинним законодавством, аліменти – це кошти на утримання дитини, які виплачуються добровільно згідно з заявою одного з батьків, нараховуються з її зарплати/пенсії, або нараховуються згідно з укладеним між батьками договором про сплату аліментів. У разі, якщо сторона, зобов’язана виплачувати аліменти, ухиляється від своїх обов’язків, гроші можуть стягуватися у примусовому порядку або за рішенням суду, або згідно з виконавчим написом нотаріуса на укладеному договорі про сплату аліментів.

Укладання договору про сплату аліментів буде найзручнішим рішенням у цій ситуації. Складається такий документ у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. У ньому обов’язково має бути визначено суму виплат та терміни, в які ці виплати здійснюються. Найголовніше, що будь-які умови такого договору не можуть порушувати права дитини, встановлені чинним законодавством.

Основною перевагою укладання договору про сплату аліментів є факт того, що у разі ухилення від своїх обов’язків платника можуть змусити виплачувати аліменти примусово згідно з виконавчим написом нотаріуса на документі, який вже згадувався вище. У разі для примусового виконання умов договору не потрібно звертатися до суду, достатньо звернутися до нотаріуса, який укладав договір, а також до Державної виконавчої служби. А це, у свою чергу, спрощує вирішення питань пов’язаних з небажанням батька давати згоду на виїзд дитини за кордон.

У тому випадку, якщо колишнє подружжя спокійно і без суперечок встановило розмір аліментів на дитину, при необхідності цю угоду можна переглянути або взагалі розірвати, але така дія може бути вчинена за взаємною згодою сторін. Будь-які зміни у договорі мають здійснюватися у тій формі, у якій договір і укладався, тобто у письмовому варіанті і з наступним нотаріальним посвідченням.

Документи

Для оформлення договору на аліменти знадобляться:

  1. Оригінали паспортів сторін (обов’язково вклеєне фото у 25 та 45 років);
  2. Оригінали реєстраційних номерів облікових карток платників податків (ідентифікаційних номерів);
  3. Оригінал свідоцтва про шлюб (якщо шлюб не розірвано);
  4. Свідоцтво народження дитини.

Замовити договір про сплату аліментів на дитину / Дізнатися вартість

Нижче наведено деякі з багатьох договорів, які можна посвідчити у нотаріуса Майдибура Оксана Василівна

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах