Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Апостиль

Міністерства освіти (дипломи, атестати), Міністерства юстиції (довіреності, свідоцтва)

Для того, щоб документи, видані на території України, мали законну силу на території іноземної держави, їх необхідно легалізувати. Апостиль — спосіб легалізації українських документів шляхом проставлення штампу апостилю на оригіналі документа або на його нотаріальній копії.

Зазвичай, апостилювання використовується для легалізації документів за кордон. Легалізувати документи можна через консульську легалізацію (це складний і трудомісткий шлях), або шляхом проставлення апостиля у нотаріуса.

Іноді апостиль плутають з аффідевітом. Аффідевіт – це заява, яку нотаріус засвідчує, не перевіряючи її достовірність. Наприклад, заява про відсутність браку на території України.

Апостиль ставиться лише на офіційних документах – свідоцтво про шлюб, диплом, атестат, тощо.

Хто уповноважений проставляти апостиль

Компетентними органами для проставлення апостилю є Міністерство Юстиції України, Міністерство Освіти України, Міністерство Іноземних Справ України, а з березня 2020 року право на проставлення апостилю отримали державні та приватні нотаріуси.

Процедура проставлення апостилю

При отриманні посвідки на проживання, права на роботу чи навчання за кордоном, як правило, людині необхідно підготувати цілий перелік документів, що підтверджують його особу, сімейний стан, освіту тощо. Але за кордоном українські документи нелегітимні для приймаючої сторони, якщо вони не перекладені державною мовою країни, в якій ви плануєте перебувати, та не легалізовані спеціальним штампом – апостилем.

  1. Необхідно зібрати всі документи та довідки які потребує іноземна установа;
  2. Звернутися до нотаріуса, який на всіх українських документах/довідках, які від Вас вимагає приймаюча країна, проставляє штамп апостилю;
  3. Нотаріус перекладе апостильовані документи мовою країни, для якої Вам ці документи необхідні;
  4. Нотаріус посвідчить переклад.

На які документи проставляється апостиль

Апостиль може бути застосований до різних категорій документів, що підтверджують компетенцію або рівень освіти фізичної особи виданими акредитованими навчальними закладами, державними органами підприємствами та організаціями, що належать до сфери освіти та науки (атестати та свідоцтва про закінчення навчальних закладів, дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння учених) ступенів); документів, виданих Судами та органами Юстиції, Нотаріусами. (судові рішення, різні свідоцтва та довідки, у т.ч. довідки про несудимість, свідоцтва, видані органами РАГСу, весь перелік нотаріальних документів).

Замовити апостиль / Дізнатися вартість

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах