Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Довіреність на розпорядження рахунком у банку

Довіреність на розпорядження рахунком у банку – це документ, що дозволяє представникові, що отримав довіреність, реалізувати право на здійснення дій та банківських операцій з рахунком довірителя. Довіреність на розпорядження банківським рахунком може бути разова чи спеціальна, видана від/для фізичної чи юридичної особи.

Разова довіреність передбачає лише одну банківську операцію, наприклад, зняття певної суми грошей.

Спеціальна довіреність призначена для того, щоб довірена особа протягом зазначеного в довіреності періоду часу мала змогу вчиняти типові дії з банківським рахунком.

У випадках із юридичною особою необхідність видачі такої довіреності найчастіше зумовлена ​​економічною діяльністю підприємства, для власників якого важливо, щоб фінансові взаємини з контрагентами не припинялися. Для цього виписуються довіреності на групу осіб, наприклад, бухгалтер, фінансовий директор, виконавчий директор і т.д.

Якщо вести мову про фізичних осіб, то існує велика кількість випадків, коли довіреність може бути не тільки зручною і корисною, а й необхідною. Наприклад, коли родичам чи подружжю необхідно користуватися одним рахунком одночасно, або коли вкладник не має фізичної можливості чи часу відвідати банк.

Особливості оформлення довіреностей на розпорядження банківським рахунком.

Довіреність на розпорядження банківським рахунком може бути видана відразу кількох осіб.

Якщо банківських рахунків кілька, то й довіреностей кілька відповідно кількості рахунків. За винятком випадків, коли всі рахунки обслуговуються в одному банку.

Ніхто, крім законних представників чи опікунів, не може закрити депозитний рахунок чи будь-яким способом розпоряджатися грошима на ньому.

Оформити довіреність можна у нотаріуса, що простіше та швидше, або безпосередньо у банку. Для оформлення довіреності у банку клієнту потрібно принести паспорт чи документ, що його замінює та засвідчує особу; також довідку, що засвідчує присвоєння фізичній особі ідентифікаційного коду.

Якщо в паспорті зазначено, що клієнту для здійснення платежів ідентифікаційний номер не потрібен, то немає потреби в документі про його присвоєння.

Довіреність також оформляється власником рахунку, коли є довірена особа та представник банку.

У довіреності потрібно чітко вказати список можливих для довіреної особи операцій, номер договору та рахунки, на який видано цей документ.

Вкладник самостійно встановлює термін дії довіреності, але який може перевищувати терміну тривалості банківського вкладу.

Замовити довіреність на розпорядження рахунком у банку / Дізнатися вартість

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах