Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Спонсорська заява для отримання візи та виїзду за кордон

Спонсорський лист – завірена нотаріусом заява, в якій поручитель (найчастіше родич) людини, яка вирушає в поїздку за кордон, вказує на те, що добровільно бере на себе зобов’язання з оплати всіх витрат, викликаних майбутньою поїздкою.

До переліку таких витрат входять витрати на харчування, користування транспортом, на оплату екскурсій, послуги гідів та екскурсоводів (якщо вони не включені у вартість поїздки чи туру), проживання, медичні послуги, страховка, а також інші подібні фінансові витрати.

Оформлення такого листа зазвичай необхідне певним категоріям людей. Сюди входять працездатні люди, які тимчасово не працюють, домогосподарки, учні (починаючи з 14 років), студенти, пенсіонери, а також недієздатні особи або інваліди.

Зверніть увагу!
Якщо ви плануєте просто поїхати за кордон із дитиною, якій ще не виповнилося 14 років, оформляти спонсорський лист не потрібно. Достатньо оформити згоду на виїзд дитини за кордон від батька, який у поїздку не вирушає.

Спонсорський лист для отримання шенгенської візи оформляється самостійно в тому випадку, якщо Ви збираєтеся вирушити до однієї з країн Шенгенського договору, але на даний момент не маєте постійного офіційного заробітку або відсутня необхідна сума на банківському рахунку (для цих країн ця сума не повинна бути меншою, 1000 євро).

Найкраще, якщо спонсором виступатиме Ваш найближчий родич, або ж опікун чи піклувальник. Для оформлення заяви про спонсорство потрібно буде обов’язково надати документи, що підтверджують Вашу спорідненість.

Якщо ні в кого з родичів немає можливості виступити як спонсор, спонсором може також виступити будь-який інший платоспроможний громадянин, з яким Ви досягнете відповідних домовленостей. Але в такому випадку можливість отримати візу, на жаль, зменшується.

Скласти спонсорський лист можна самостійно, у довільній формі, головне вказати спорідненість. Але найкраще для оформлення такої заяви звернутися до нотаріуса, оформити таку заяву після кваліфікованої консультації у письмовій формі та, звичайно, нотаріально її завірити.

Рекомендується нотаріально засвідчити достовірність підписів на заявах про спонсорство. Для цього нотаріусу подаються оригінали документів, що засвідчують особу особи, яка виступає спонсором (паспорт та ідентифікаційний код).

Спонсор у присутності нотаріуса ставить на заяві свій підпис, а нотаріус залишає на документі напис, що засвідчує, що підтверджує справжність цього підпису. Але важливо зрозуміти той момент, що нотаріус засвідчує справжність лише підпису, але не змісту цього документа, тобто за факти, в ньому викладені, не несе відповідальності.

Замовити спонсорську заяву для виїзду за кордон / Дізнатися вартість

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах