Згоду від колишньої дружини потрібно отримати обов’язково, тому що квартира купувалась у період, коли вони були подружжям, отже це їхня спільна власність. В іншому випадку правочин купівлі-продажу квартири може бути визнаний судом недійсним.
Вам необхідно уточнити, можливо, має місце шлюбний договір, в якому права на нерухомість у разі розлучення перерозподілені так, що колишня дружина не може на неї претендувати.
Крім того, щодо даної квартири можна отримати відповідне рішення суду.
Законодавством визначено, що згода чоловіка чи подружжя на продаж нерухомості необхідна, якщо нерухомість купувалась у період шлюбу, навіть якщо це колишнє подружжя і воно вже у розлученні. Згода оформляється нотаріально. Судячи з усього у шлюбі ви придбали 1/2 частини квартири, тому і згода подружжя потрібна не на всю квартиру, а на цю половину, якщо при розірванні шлюбу не були оформлені додаткові документи щодо квартири, наприклад, угода між подружжям або ухвала суду про те що квартира є індивідуальною власністю.
Якщо Ваше питання стосується того, як без паспорта оформити довіреність, то існує простий та законний варіант – написати заяву у відповідний районний відділ імміграційної служби для відновлення паспорта за згодою начальника СІЗО.
Якщо питання стосується того. як оформити довіреність людині, яка перебуває в СІЗО, то це технологічно також вирішуване питання – нотаріус може вчинити нотаріальну дію на виїзді.
Глобально відповідь звучить так – переоформити будинок окремо від землі неможливо, а можливо лише будинок із землею, на якій він стоїть.
Більш докладно при консультації в нашій нотаріальній конторі та наявності документів, оскільки часто громадяни не завжди вірно оцінюють правову ситуацію, в якій вони перебувають.
Наприклад, невідомо, чи введено будинок в експлуатацію, чи є документи на право власності та/або користування земельною ділянкою.
Крім того, ваше питання стосується питань спадщини, а це означає, що можливі різні варіанти вирішення цього завдання.
Ви описали одну з існуючих на сьогоднішній день схем купівлі нерухомості.
Поки будинок не збудували, а отже квартири немає, між інвестиційним фондом, який інвестує будівництво та забудовником, укладається договір купівлі-продажу майнових прав. А між інвестиційним фондом та вами – попередній договір купівлі-продажу майна. Коли ж будинок буде збудовано і введено в експлуатацію, оформлення ваших прав на нерухомість відбудеться за допомогою оформлення основного договору купівлі-продажу квартири.
Реальність така – не існує договорів, які не можна було б оскаржити в суді.
Більше того, не лише дочка сусідки, а й вона сама може “передумати”.
Важливіше інше питання, наскільки високою є перспектива отримати позитивне рішення суду при оскарженні грамотного договору, обов’язки за яким дотримані.
У вашому випадку як мінімум потрібно потурбуватися трьома складовими:
1) Переконатися, що щодо сусідки немає рішення суду про її розумову недієздатність.
2) Скласти грамотний договір довічного утримання, в якому докладно відобразити зобов’язання кожної із сторін (вас та сусідки).
3) Виконувати фіксацію того, що ви робите для сусідки, щоб у разі проблем вас не можна було звинуватити в тому, що ви не виконуєте свої зобов’язання.
Все це можна обговорити в офісі нашої нотаріальної контори під час укладання проекту договору.
Головна різниця між дарчою та заповітом у тому, з якого моменту ваша дочка стане власником будинку. У разі дарчої – відразу після завірення договору дарування. Якщо ви оформите заповіт лише після вашої смерті. І в тому і в іншому випадку будинок належатиме їй, але ймовірність заперечення цього факту залежить від інших дітей. Теоретично кожен з них може подати позов до суду про визнання договору або заповіту недійсним, але ймовірність отримати рішення на свою користь для них є малоймовірною, якщо немає якихось інших обставин.
У базовому варіанті щонайменше три документи:
1) Правовстановлюючий документ – документ, що підтверджує право власності на квартиру.
2) Експертна оцінка вартості квартири.
3) Форма №3 – довідку про склад сім’ї із ЖЕКу чи іншого уповноваженого органу з питань реєстрації місця проживання.
У деяких випадках можливо знадобляться додаткові документи – дзвоніть.
Провести угоду купівлі-продажу квартири у Києві можливо, якщо одна із сторін прописана у Києві.
Хто вступає у спадок – ви, як людина, якій видали довіреність на виконання дії пов’язаних із вступом у спадок або ви хочете комусь доручити займатися питаннями вашого вступу у спадок і для цього складаєте довіреність. Зазвичай генеральною називають довіреність, у якій вказано дуже широкий спектр завдань, які поручитель делегував довіреній особі. Ви або інший поручитель мають право займатися питаннями оформлення спадщини, якщо в довіреності на це прямо зазначено. Якщо під терміном “прийняти спадщину за довіреністю” мається на увазі, що спадкоємець, не вступаючи в спадок, хоче передати свої права на спадщину іншій людині, то такий варіант неможливий. Спадкоємець може відмовитися від спадщини підтвердивши це документально і після цього можливі різні варіанти залежно від ситуації з іншими спадкоємцями.
У цій умові є одразу кілька юридичних протиріч та проблем.
1) Дарча, яка оформляється відповідним договором дарування – це безоплатно (тобто даром) і без будь-яких умов. Договір у якому присутні будь-які умови (фінансові або необхідність догляду за дарувальником) не може бути договором дарування.
2) Договір дарування передбачає перехід права власності на квартиру в момент його підписання та реєстрації. Тобто. вашого племінника вже нічого не стримуватиме для того, щоб самостійно і без вашого відома розпоряджатися квартирою.
3) У вашому випадку ідеальним є договір довічного утримання (догляду) або спадковий договір в якому всі ті умови, про які ви замислюєтеся, повинні бути відображені.
Наприклад: купівля продуктів, ліків, приготування їжі, комунальні послуги тощо.
Проконсультуватися щодо оптимального для вас тексту такого договору ви можете за телефонами ☎ (098) 101-06-06 ☎ (095) 101-06-06
Без батька дитини ви можете вирішити це питання, якщо
а) колишній чоловік іноземець
б) якщо він позбавлений батьківських прав
У цих випадках для перетину дитиною кордону завіряти у нотаріуса згоду батька не потрібно.
В інших, до настання повноліття дитини, згода чоловіка на виїзд дитини за кордон потрібна, навіть якщо ви розлучені. Якщо батько (колишній чоловік) не заперечує, він може оформити такий дозвіл за кордоном у консульстві або у місцевого нотаріуса та надіслати його вам поштою. Якщо батько (колишній чоловік) категорично проти, ви можете вивезти дитину за кордон, подавши позов і отримавши відповідне рішення суду.
Якщо я правильно розумію послідовність подій, то ще до смерті діда було оформлено договір дарування на квартиру на вашу користь. Це означає, що право власності на нерухомість перейшло до вас ще до смерті діда. А це, у свою чергу, означає, що вони як спадкоємці не можуть претендувати на це майно, оскільки на момент смерті діда він уже не був власником квартири.
Вам необхідно звернутися до органу, який реєстрував вказану Вами нерухомість для уточнення інформації, хто і на якій підставі є власником в даний момент, тим самим дізнаєтесь хто нотаріус.
Нотаріус не перевіряє, чи залишилися борги з комунальних послуг від спадкодавця, тому свідоцтво про право на спадщину ніяк не прив’язане до наявності або відсутності боргів. Але треба розуміти, що, приймаючи спадщину, ви приймаєте ВСІ складові цієї спадщини – і вигідні (квартира), і збиткові (борги з комунальних послуг). У ситуації зі спадщиною неможливо прийняти одну її частину та відмовитися від іншої. Але швидше за все сума боргу значно нижча за вартість квартири, тому має сенс після оформлення спадщини погасити борг, щоб при необхідності здійснити купівлю-продаж нерухомості без обтяжень.
Тут одразу кілька запитань.
Якщо ви вирішили шляхом розлучення позбавити себе необхідності підпису чоловіка на заяві про виїзд дитини за кордон, то змушена вас розчарувати. Навіть перебуваючи у розлученні згода батька дитини на виїзд за кордон знадобиться. Найкардинальнішим вирішенням цієї проблеми є позбавлення чоловіка батьківських прав. І тут немає необхідності отримувати від нього згоду на виїзд дитини. Якщо ви будете просто розлучені, то для кожного виїзду дитини за кордон такий дозвіл від нього отримувати потрібно.
Інша людина (ваша мама) справді може подати заяву на розлучення замість вас, якщо ви оформите та запевните нотаріально відповідну довіреність.
Одне з головних завдань нотаріуса полягає в тому, щоб вам не довелося брати участь у судах ні як позивач, ні як відповідач.
На жаль:
а) Угоду купівлі-продажу квартири ви оформляли не в нашій нотаріальній конторі, тому, не маючи документів, складно щось коментувати.
б) Ситуація, що вже відбулася і є спірною. Можливо новий спадкоємець просто “лякає”, а можливо справді має право на спадщину.
Для вирішення цього питання вам уже потрібно звертатися до юриста/адвоката, який має проаналізувати ситуацію.
Можливо претензії з боку нібито спадкоємця не більше ніж загрози і нічого робити не потрібно, оскільки юридичну силу в даній ситуації має лише рішення суду, а для цього спадкоємцю доведеться наймати адвоката, подавати позов до суду та доводити своє право. Можливо, це його зупинить або ваш адвокат визначить, що претензії нового спадкоємця є нікчемними, зможе йому це пояснити і ви вирішите проблему не доводячи її до судового розгляду.
Потрібно розуміти, що агенція займається пошуком покупця для вашої ділянки, але не є стороною угоди. Відповідно угоду купівлі-продажу ділянки необхідно оформлювати нотаріально. Відкривати безготівковий рахунок необхідно лише за сумою понад 150 000 гривень, або якщо цього добровільно хочуть сторони.
Подивіться довіреність про яку йдеться. Якщо в цій довіреності передбачено право перевірки, Ви можете її також передати за довіреністю, тільки вже в порядку передовіри. Але треба розуміти, що довіреність не дає повного права володіння машиною, а тільки обмежені повноваження.
Ваша сестра – дочка спадкодавця, відповідно входить у ту ж чергу спадкоємців, що й ви.
Якщо батько не залишив заповіт, в якому вказав винятково вас як єдиного спадкоємця, тоді ваша сестра має рівні права.
Якщо сестра не подала заяви через незнання, це не означає, що вона не має права на спадщину.
Якщо ви і ваша сестра між собою досягли усну угоду про те, що вона не претендує на спадщину, тоді від зазначеної сестри необхідна нотаріально завірена відмова від спадщини на вашу користь, яку необхідно підписати протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця.
1) Відповідно до законів України – 19 років це вже не дитина, тобто особа цілком повнолітня.
2) Навіщо заздалегідь створювати собі складнощі з варіантом “якщо дівчинку не вдасться виписати”. Повнолітня дівчина може оформити відповідну (на виписку) довіреність у США та бути виписана за нею ще до продажу.
Виходячи з мінімуму викладеної Вами інформації можна попередньо дати позитивну відповідь, але все-таки необхідно бачити реальні документи. Крім того, дарування нерухомості від компанії фізичній особі має бути прямо передбачене у її статутних документах. Якщо це прямо не передбачено, потрібно або реєструвати юридичну особу для якої визначати дану можливість, або вносити зміни до статутних документів та реєструвати ці зміни до держреєстру.
Потрібно розуміти, що кожна сторона переслідує свої інтереси. Те, що Ви намагаєтесь убезпечити виплату задатку через нотаріально оформлений документ – правильно. При цьому оформлення договору з агентством, а не продавцем лише ускладнює Ваше завдання. На сьогоднішній день існує добре працююче рішення – попередній договір, документ визначений кодексом України. Саме в попередньому договорі можна обумовити всі умови, у тому числі й процедуру виплати задатку. Більше того, при укладенні подібного договору нотаріус перевіряє права продавця на нерухомість, що їм продається, і можливі обтяження. Тобто, укладаючи попередній договір, Ви отримуєте два рішення потенційних проблем в одній юридичній дії – безпеку оплати задатку, перевірка продавця та самої нерухомості.
Ви можете оформити довіреність на свою маму, яка займатиметься питаннями Вашої спадщини.
Вартість експертної оцінки необхідно уточнити у експерта. Усі бажані та узгоджені сторонами права та зобов’язання відображаються письмово у Договорі. Тобто питання черговості оплати за оцінку квартири, яка сторона і за яких умов буде здійснювати оплату, яка сума завдатку тощо можна відобразити в договорі купівлі-продажу або попередньому договорі.
З 2016 року нотаріуси наділені функціями державних реєстраторів. Тобто, зареєструвати нову юридичну особу, змінити склад співзасновників, внести до держреєстру зміну юридичної адреси підприємства тощо, Ви зможете зробити в одному місці. Попередньо пропоную зв’язатися за тел. (098) 101-06-06 або (095) 101-06-06, щоб чітко сформулювати завдання, що стоять перед Вами. Після цього я повідомлю документи, які знадобляться з Вашого боку і призначу дату реєстрації.
Так це можливо. Для оформлення такої заяви потрібний оригінал паспорта Заявника. За вартістю дзвоніть за телефоном (098) 101-06-06 або (095) 101-06-06.
Якщо Ви хочете бути повноправним власником квартири, купівля квартири має бути оформлена відповідним документом – договором купівлі-продажу нерухомості.
Усі розрахунки з угоди купівлі-продажу квартири робляться у національній валюті, тобто у гривні, що і відображається у відповідному документі. Переказ між доларовими картковими рахунками неможливо оформити як купівлю-продаж житла.
Для початку потрібно зрозуміти, що ви маєте на увазі під терміном “оформити” – заповіт, дарча, продаж…
Якщо сумніваєтеся який із варіантів вибрати, телефонуйте (095) 101-06-06 або (098) 101-06-06.
У будь-якому випадку, незалежно від того яку форму передачі нерухомості неповнолітньому ви виберете, для того, щоб “оформити” спершу необхідно буде отримати дозвіл органу опіки та піклування.
Для виїзду дитини без присутності батьків потрібна нотаріально засвідчена заява батьків зі згодою на виїзд дитини. Якщо один із батьків помер, тоді така заява оформляється тільки від одного, який пережив батька. У цьому випадку також знадобиться оригінал Свідоцтва про смерть.
Для того, щоб продати нерухоме або рухоме майно, наприклад автомобіль, це майно спочатку необхідно оформити на ім’я Продавця-Власника і після цього вже здійснювати акт купівлі-продажу.
Це не заборонено законом, якщо у Вас у Паспорті видно обидві прописки.
Виходячи з тієї інформації, яку ви надали можна сказати, що зазначена Вами людина є одноосібним власником і вона може вільно розпоряджатися своїм майном. Більш докладно і точно можна відповісти на запитання за наявності документів, на які спирається ваше запитання. Для цього або зателефонуйте (098) 101-06-06, (095) 101-06-06, або завітайте до офісу нотаріальної контори за адресою Київ, вул. Саксаганського 133-А
Визначтеся, що вам важливіше – економне оформлення угоди чи неможливість відчуження нерухомості дружиною у разі розлучення.
Якщо Ви купуєте то необхідно оформляти купівлю продаж, якщо Вам дарують – дарування. В обох випадках можна оформити у Вашу особисту власність. Для оформлення цього необхідно заздалегідь попередити нотаріуса.
Зрештою, існує такий інструмент, як шлюбний договір, де саме ці питання можна врегулювати.
Ваша мама, як власник нерухомого майна, може розпоряджатись ним на свій розсуд. Для оформлення договору дарування нотаріусу необхідно надати: правовстановлюючий документ, експертну оцінку майна, форму №3 про зареєстрованих/прописаних в об’єкті відчуження, паспорта та ідентифікаційні коди сторін правочину.
Для оформлення заяви-згоди на виїзд дитини необхідна присутність у нотаріуса батька дітей з паспортом та ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини. Вартість оформлення ви можете уточнити по телефону 098 101 0606. Ви можете повний перелік документів, необхідних для виїзду за кордон уточнити в прикордонній службі.
Спадкоємцям необхідно звернутись до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Спадкова справа відкривається та ведеться одним нотаріусом по місцю реєстрації померлої. При відкритті спадкової справи, нотаріус, який буде вести спадкову справу зобов’язаний перевірити чи було складено померлим заповіт (дедушка отписал мне квартиру а брату дачу). Якщо заповіт було складено, нотаріус повідомить про це спадкоємців.
Власник транспортного засобу може зробити вам доручення на розпорядження транспортним засобом.
Відповідно до Цивільного кодексу України на здійснення неповнолітньою особою правочину щодо нерухомого майна має бути письмова нотаріально засвідчена згода обох батьків (усиновлювачів) та дозвіл органу опіки та піклування. Тому ви не зможете укласти договір купівлі-продажу нерухомості з неповнолітнім без згоди іншого з батьків.
Так це можливо! Відповідно до Сімейного Кодексу України шлюбний договір може бути укладений особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.
Для оформлення заяви згоди на виїзд дитини необхідна присутність у нотаріуса батька дітей з паспортом та ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини. Вартість оформлення ви можете уточнити за телефонами (098) 101-06-06 або (095) 101-06-06. Повний перелік документів, необхідних для виїзду за кордон Ви можете уточнити в прикордонній службі, але згода від батьків – це обов’язковий документ і якраз він і є компетенцією нотаріуса.
Для того, щоб відчужувати майно, що належало померлому на праві власності, необхідно оформити спадщину та отримати свідоцтво про право на спадщину за законом або заповітом (якщо заповіт має місце). Спадкова справа відкривається та ведеться нотаріусом по місцю реєстрації померлого.
Ви можете оформити заяву в посольстві-консульстві України в країні Вашого перебування або у місцевого нотаріуса (треба буде зробити апостиль) та переслати цю заяву до жінки в Україну.
Для оформлення заяви-відмови від спадщини нотаріусу необхідно надати Ваш паспорт та ідентифікаційний код. Необхідно знати прізвище/ім’я/по-батькові, дату смерті та місце реєстрації померлого.
Дозвіл для виїзду дитини за кордон, що оформляється як заява від батьків, оформляється на період однієї поїздки. У деяких випадках можливе оформлення більш тривалого періоду. Запитуйте у нотаріуса.
При оформленні довіреності враховуються інтереси як мінімум двох сторін – Довірителя (того, хто довіряє) та Довіреного (того, кому довіряють). Обов’язковою є присутність Довірителя. Присутність довіреної не є обов’язковою, але персональні дані довіреної особи необхідні.
Для отримання спадщини насамперед потрібно подати заяву нотаріусу. Ця заява подається протягом 6 (шість) місяців з дня смерті спадкодавця. Це важливо не після шести місяців, а до закінчення шести місяців, інакше доведеться відновлювати право на спадщину через суд.
З погляду оподаткування, для родичів першого-другого ступеня спорідненості витрати і за заповітом та даруванням однакові – ставка податку 0%. З точки зору безпеки, потрібно враховувати, що майном, отриманим у спадок, можна розпоряджатися лише після смерті спадкодавця, а договір дарування передає права відразу ж після його підписання.
Зазвичай заяви такого типу потрібні при одруженні за кордоном або їх вимагають ріелтори як спосіб підстрахування від можливих проблем купівлі-продажу квартири (щоб уникнути претензій на спільно нажите майно). Нотаріуси не видають довідок, а посвідчують заяви про відсутнсть браку. Якщо ви підпишете таку заяву, ми її посвідчимо, після цього використовуте її як довідку.
Контакти нотаріуса
Графік роботи нотаріуса
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом
Розташування нотаріуса