Для відкриття спадкової справи та оформлення спадщини необхідно протягом 6 місяців після дня смерті спадкодавця подати заяву (див. зразок) нотаріусу (не після 6, а до закінчення 6 місяців).
Вступ у спадщину можливий за двома схемами – за законом або за заповітом.
Спадщина за заповітом: у разі, коли спадкодавець залишив завірений нотаріусом заповіт, у якому зазначено спадкоємця чи коло спадкоємців.
Спадщина за законом: якщо заповіту немає. У цьому випадку визначається коло родичів, які мають право на успадковане майно.
Після відкриття спадкової справи нотаріус видає спадкоємцям Свідоцтво про право на спадщину. Після чого спадкоємці, які отримали свідоцтво, мають право на розпоряджатися успадкованим майном.
ЗАЯВА ПРО ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ ЗА ЗАКОНОМ Нотаріусу _______________________________ Київського міського нотариіального округу Заявник _________________________________ П.І.Б., дата народження, ІПН, адреса, тел. Заява. дата місяць рік померла моя мати _______________________________, що мешкала за адресою: м. Київ, вул.____________ , буд.____, кв.______ На день її смерті залишилось спадкове майно, яке зокрема складається з: – квартири за адресою: м. Київ, вул. ___________, буд.____, № квартири_____, – земельної ділянки площею ____ га, яка розташована за адресою_________, Вказане спадкове майно я приймаю. До цієї заяви додаю: – копію свідоцтва про смерть спадкодавця (моєї матері); – довідку про останнє місце проживання спадкодавця; – копію свідоцтва про моє народження. Інші документи будуть подані додатково. “__” _________ 20__ року ___________ /___________________/ Підпис П.І.Б.
Для відкриття спадкової справи.
Контакти нотаріуса
Графік роботи нотаріуса
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом
Розташування нотаріуса