Нотаріус
Київ, 01032
вул. Саксаганського 133-А
Будні 09:00-18:00
Субота до 15:00

Договір дарування нежитлового приміщення

Договір дарування нежитлового приміщення, один із видів договорів дарування і успадковує основні умови та правила укладання подібних договорів, хоча має свої особливості.

Договір дарування нежитлового приміщення – це угода про безоплатну передачу об’єкта нежитлової нерухомості або може бути лише його частиною у власність іншої особи. З моменту оформлення документа приміщення переходить до рук нового власника.

Приміщення – це частина будівлі або споруди, яка призначена для певних цілей і яка обмежена будівельними конструкціями. До нежитлових приміщень можна віднести за визначенням виробничі приміщення, також будівлі адміністративного, соціального, освітнього призначення. До них також належать торгові та культурні споруди, одним словом такі, які за своєю конструкцією та призначенням не призначені для проживання громадян.

Тому якщо Ви бажаєте самі подарувати або бажаєте отримати в подарунок офіс, склад, торговий павільйон, то договір, який укладається на безоплатній основі нежитлового приміщення – це саме той документ, який Вам потрібний.

Для оформлення договору дарування нежитлового приміщення або отримання кваліфікованої юридичної консультації звертайтесь до нотаріуса Майдибура Оксана Василівна.

Особливості оформлення договору дарування, дарованого на нежитлове приміщення.

Необхідно враховувати під час укладання договору, що ця угода повністю безоплатна. І якщо Вами подаровано нежитлове приміщення, воно відійде від вас безповоротно і вимагати за свій дар матеріальної компенсації або моральної вигоди незаконно.

Цивільний кодекс вимагає, щоб договір існував у письмовій формі з обов’язковою участю нотаріуса. Якщо нежитлове приміщення перебуває у власності кількох власників, то нотаріус засвідчує договір дарування відповідно до інших правових документів.

Державна реєстрація переходу прав власності.

Перехід прав на власність новому власнику обов’язково має бути зареєстрований в державному реєстрі, що можна зробити відразу ж у нотаріуса.

Учасниками договору дарування є як той громадянин, що дарує, і обдарований. У ролі даруючого може виступати безпосередньо власник нежитлового приміщення, а також його довірена особа, яка має оформлену у нотаріуса довіреність на повноваження для оформлення правочину.

Щодо учасників договору дарування, то це можуть бути не лише фізичні, а й юридичні особи, крім того, договір дарування може укладатися між приватними підприємцями.

Цивільним кодексом обмежується коло таких осіб.

Оформляти договір дарування згідно із законом не можуть працівники медичних, освітніх та інших соціальних установ та організацій, які під час укладання договору надають соціальні послуги.

Не можуть оформлювати договір дарування нежитлового приміщення ті особи, які обіймають державні посади, а також службовці банку.

Цивільний кодекс обмежує у можливостях дарування нежитлового об’єкта нерухомості від імені неповнолітніх та недієздатних на момент укладання договору осіб. Такі угоду також немає права вчинити комерційні організації.

Щоб правильно оформити договір дарування нежитлового приміщення, необхідно орієнтуватися на цивільний кодекс, в якому передбачається передбачена низка особливостей.

Наприклад, якщо потенційно подароване приміщення на момент дарування перебуває у власності не одного власника, а кількох, то для законності договору дарування (дарма) потрібна письмова згода всіх співвласників.

Якщо дарувальник не має часу чи можливості зайнятися оформленням договору, він може оформити у нотаріуса довіреність на свого представника і далі він вестиме справу про дарування.

В оформленій у нотаріуса довіреності на представника потрібно вказати, кому дарують об’єкт та обов’язково предмет дарування. Якщо в довіреності це не зазначено, то правочин буде визнано незаконним. Також у самому договорі потрібно прописати дані про довіреність, тобто її номер, дату та ким вона видана.

Щоб правильно оформити договір дарування нежитлового приміщення і він був законним, потрібна відповідність ряду вимог.
Основна умова договору полягає в тому, що дарувальник безоплатно передає обдарованому нежитлове приміщення. Разом з цим у тексті договору зазначаються всі характеристики приміщення. До них відносяться адреса розташування подарованого об’єкта, яку площу він займає, повний опис усіх його комунікацій, скільки він займає кімнат тощо.

Перед укладенням договору дарування, нотаріус переконається в його вірності та законності, а також пояснить сторонам юридичну суть документа, що засвідчується.

Замовити договір дарування нежитлового приміщення / Дізнатися вартість

Нижче наведено деякі з багатьох договорів, які можна посвідчити у нотаріуса Майдибура Оксана Василівна

Нотаріальна контора Майдибури О.В.

Контакти нотаріуса

01032, Київ, Шевченківський район
вул. Саксаганського 133-А
Понеділок - П`ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00

Графік роботи нотаріуса

Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом

Розташування нотаріуса

консультація безкоштовна
у всіх месенджерах