Вихід зі складу засновників супроводжується необхідністю оформлення одного або кількох документів (залежно від обставин виходу) – заяви про вихід зі складу засновників, договору про передачу корпоративних прав, або договору купівлі-продажу, або договору дарування корпоративних прав.
Неоднозначність вибору пов’язана з тим, що у разі подання заяви про вихід зі складу засновників сама процедура виходу може розглядатися і як купівля-продаж і як дарування корпоративних прав, що тягне за собою певні податкові зобов’язання, які можуть становити відсоток від розміру статутного капіталу.
Незалежно від того, яку форму виходу зі складу засновників було обрано, нотаріальне посвідчення Заяви або одного з видів Договорів передачі корпоративних прав є обов’язковим.
Нотаріус проконсультує, який варіант є оптимальним саме у вашому випадку, оскільки вибір залежить від низки факторів, а саме, форми власності підприємства, кількості співзасновників, умов виходу, прописаних в установчих документах, розміру статутного капіталу, вимог законодавства (Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»),вимог місцевих адміністрацій.
При оформленні заяви про вихід зі складу засновників можна одночасно у нотаріуса провести державну реєстрацію зміни складу засновників.
Базовий список документів, необхідний для оформлення Заяви про вихід зі складу засновників (перед посвідченням зв’яжіться з нотаріусом та уточніть список):
Контакти нотаріуса
Графік роботи нотаріуса
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П’ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
* також нотаріус працює на виїзді та за викликом
Розташування нотаріуса